B17 Vitamini Eksikliği Belirtileri Nelerdir?
15 Mayıs 2024

B17 Vitamini Eksikliği Belirtileri Nelerdir?

B17 Vitamini Eksikliği Belirtileri, B17 vitamini bademden gelmektedir. 2 bilim adamı bunun keşfini yıllar önce acı bademden bulmuştur. Halk arasında kanseri önleyici vitamin olarak bilinir. Bilimsel araştırmaların içinde de kansere etkisi olduğu kabul edilmiştir. Fakat bazı bilim adamları kansere hiçbir etkisinin olmadığını söylemektedir. Kayısı çekirdeği ve birçok çekirdeğin içinde bulunur. Ancak incirin içinde de vardır. Kanseri önleyebilir, yok edebilir veya kanseri durdurabilir. Kanseri önlemedeki tartışmalarda ABD, elimizde bu konuya dair somut ve kesin bilgi bulunmamaktadır demektedir. Fakat önlediğini söyleyen bilim adamları ise ek olarak bazı vitaminlerle alındığında daha etkili olduğunu hatta mümkünse belirli bir egzersiz ve yemek programıyla kullanmamız gerektiğini söylemektedir.

B17 Vitamininin Bulunduğu Besinler

Birçok çekirdekli meyvelerde bulunur. Nektar, Üzüm, Kayısı, Lahana, Fındık, Karnabahar, Kiraz, Vişne, Dut, Fasulye.

B17 vitamini olmazsa kansere yakalanma riskimiz fazladır. Açıklamalarımızdan da anlaşılacağı gibi B17 vitamini kansere karşı oldukça etkilidir. Herhangi başka bir eksiklikten oluşabilecek hastalık söz konusu değildir.

Fakat ne ilginçtir ki bazı yazılarda B17 vitamini diye bir vitaminin olmadığı söylenmektedir. Kansere etkisi yoktur yazılarından sonra vitamin de inkâr edilmeye başlanmıştır. Tabi ki bunların hepsi birer görüştür. Biz kendi düşüncemizi oluşturmak için hepsini araştırmalıyız. Doğru olduğunu düşündüğümüz görüşe kendimiz karar verebiliriz.

Başka bir durum ise doktorların kanserin oluşmaması için B17 vitamini tüketmemizi istemesidir. Örnek olarak Pakistan da bol bol B17 içerdiği söylenen besinlerin tüketiliyor olmasıdır. Bu ülkede kanserden ölüm yok sayılabilir. Çünkü ya çok az ya da hiç yoktur. Buğday besin olarak B17 vitamini yüklüdür. Bol bol tüketilmesinde fayda vardır.

Bazı başlıklar görebiliriz. Kanser diye bir hastalık yoktur. B17 eksikliği vardır. Bu başlıklardan da anlaşılacağı gibi B17 eksikliğinde vücudumuz kansere karşı direnç sahibi değildir. B17 tüketmeyen insanların kansere yakalanma olasılığı, tüketen insanlara oranla daha fazladır. Eksikliğinde oluşabilecek başka rahatsızlıklardan bahsedilmemiştir. Fakat tüketmez isek daha fazla yakalanma riskimiz artar anlamı çıkmaktadır. Tüketmeye çalışmalıyız ve doktorumuzdan bu konuda yardım almalı ve onun fikirlerini de dinlemeliyiz.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

İlk soruyu siz sormak istermisiniz?

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

B17 Eksikliği Zararları Nedir?

B17 Eksikliği Zararları Nedir?

Haber Bülteni

Popüler İçerik

B17 Vitamin Eksikliği

B17 Vitamin Eksikliği

B17 Hangi Yiyeceklerde Var?

B17 Hangi Yiyeceklerde Var?

B17 Vitamin Hapı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

B17 Vitamin Hapı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

B17 Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

B17 Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

B17 Vitamini Eksikliği Belirtileri Nelerdir?

B17 Vitamini Eksikliği Belirtileri Nelerdir?